Sinema

“Aquaman 2” İlk Fragman Sonunda Geldi!

Jason Momoa’nın başrolünde olduğu DC Sinematik Evreni’nin beklenen filmi, yıl sonunda vizyona girecek. Fragmanı yazımızın sonundaki bağlantıdan izleyebilirsiniz! Şimdi gelin ufak bir inceleme yapalım:

James Wan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu “Aquaman ve Kayıp Krallık,” ilk filmin kadrosunu tekrar bir araya getiriyor. Jason Momoa, Patrick Wilson, Amber Heard, Yahya Abdul-Mateen II ve Nicole Kidman gibi oyuncular, uzun süredir beklenen devam filminde karakterlerine geri dönüyorlar. Black Manta, Aquaman’i yok etmek için geri dönerken, elinde efsanevi Black Trident (Kara Mızrak) ile daha da güçlü ve tehlikeli bir düşman olmuştur.

Aquaman ve kardeşi Orm
Aquaman ve kardeşi Orm

Aquaman, bu yeni güç karşısında Atlantis’in eski kralı ve kardeşi Orm ile beklenmedik bir ittifak kurmak zorunda kalır. İkili, ailelerini, Atlantis’i ve dünyayı tehdit eden bu yeni tehlikeye karşı birlikte savaşma kararı alır. Ancak, geçmiş anlaşmazlıkları bir kenara bırakarak işbirliği yapmaları kolay olmayacaktır.

Filmin hikayesini, yönetmen James Wan ile birlikte David Leslie Johnson-McGoldrick, Jason Momoa ve Thomas Pa’a Sibbett kaleme aldı. Senaryo ise David Leslie Johnson-McGoldrick tarafından yazıldı.

Don Burgess görüntü yönetmenliği, Bill Brzeski yapım tasarımı, Kirk Morri kurgu, Richard Sale ise kostüm tasarımını üstleniyor. Rupert Gregson-Williams tarafından bestelenen film müziği, Michelle Silverman’ın müzik amirliği ve Nick Davis’in görsel efektler amirliği eşliğinde hazırlandı.

Amber Heard, Johnny Depp ile yaşadığı mahkeme sürecinin ardından medyadan uzak kalmış ve filmdeki rolü hakkında spekülasyonlar ortaya çıkmıştı. Ancak fragmanda sadece kısa bir süre görünmesi, bu iddiaları yalanlamış gibi görünüyor.

“Aquaman ve Kayıp Krallık,” 20 Aralık 2023 tarihinde sinema salonlarında izleyiciyle buluşacak. Jason Momoa, bu filmle birlikte Aquaman rolüne veda ederek, James Gunn’ın yönettiği yeni DC Sinematik Evreni’nde farklı bir karakterle dönüş yapacak.

İşte o fragman:

Uzun süredir beklediğimiz “Aquaman 2” fragmanını nasıl buldunuz? Yorumlarda buluşalım…

Merhaba, ben Ceyda! Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde son senemdeyim. Meslek hayatına hazırlanırken öğrendiğim bilgileri ve hobi alanlarımda ürettiğim içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Keyifli okumalar...

Bu yazıya bir tepki ver!

İlgili Yazılar

3 sayfadan 1.

Yanıtla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir