Spor

Beşiktaş, Tüpraş ile Stadyum İsim Sponsorluğu Anlaşması İmzaladı!

Beşiktaş Kulübü, stadyum isim sponsorluğu konusunda Tüpraş ile bir anlaşmaya vardı. Siyah-beyazlı kulüp, Borsa İstanbul’a yaptığı açıklamada, 2023-2024 sezonu boyunca geçerli olacak yeni anlaşmanın şartlarını kamuoyuyla paylaştı.

Beşiktaş, Tüpraş ile stadyum isim sponsorluğu anlaşması imzaladı. Kulüp, Borsa İstanbul’da ve Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yer alan açıklamada, 2011 yılında Nike ile yapılan ürün tedarik, sponsorluk ve lisans sözleşmesinin taraflar arasındaki mutabakatla güncellendiğini belirtti. Yeni anlaşma, 2023-2024 sezonu sonuna kadar geçerli olacak.

Beşiktaş ve Tüpraş Anlaşmasının Temel Şartları

Beşiktaş’ın resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, yeni anlaşmanın temel şartları şu şekilde sıralandı:

  • Tüpraş, Beşiktaş’ın stadyum isim sponsoru olarak Beşiktaş Park’ın adını 3 yıl süreyle “Tüpraş Stadyumu” olarak değiştirecek.
  • Tüpraş, her sezon Beşiktaş’a 7.5 milyon Euro nakit sponsorluk bedeli ödeyecek.
  • Tüpraş, Beşiktaş’ın lisanslı ürünlerinin üretimini yapacak ve satışını gerçekleştirecek.
  • Tüpraş, Beşiktaş’ın lisanslı ürünlerinden elde edilen gelirin %15’ini Beşiktaş’a aktaracak.

Beşiktaş ve Tüpraş İş Birliği Hakkında Neler Söylendi?

Beşiktaş ve Tüpraş İşbirliği Hakkında Neler Söylendi
Ahmet Nur Çebi

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Tüpraş ile yapılan bu anlaşmanın büyük bir önem taşıdığını vurgulayarak şunları söyledi:

“Tüpraş ile olan iş birliğimizden büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu anlaşma, hem kulübümüzün hem de markamızın değerini artıracak. Tüpraş, Türkiye’nin en büyük ve en saygın şirketlerinden biridir. Beşiktaş da Türkiye’nin en büyük ve en sevilen kulübüdür. Bu nedenle bu iş birliği çok doğal ve uyumludur. Tüpraş ile olan anlaşmamız sayesinde hem takımlarımız hem de taraftarlarımız kaliteli ve modern ürünler kullanacak. Ayrıca kulübümüzün gelirleri de artacak.”

Tüpraş Genel Müdürü İbrahim Yelmenoğlu’ndan da bir açıklama geldi: “Beşiktaş ile olan ortaklığımızdan gurur duyuyoruz. Beşiktaş, Türkiye’nin en başarılı ve en çok sevilen kulübüdür. Biz de Tüpraş olarak Beşiktaş’ın sportif başarılarını desteklemeye devam edeceğiz. Aynı zamanda Beşiktaş’ın lisanslı ürünlerini üretip satışa sunarak taraftarların takımlarıyla bağlarını güçlendireceğiz.” dedi.

Beşiktaş, Tüpraş ile stadyum isim sponsorluğu anlaşması yaparak toplamda 7.5 milyon Euro değerinde nakit ve ürün katkısı elde edecek.

Yunus Erzincanlı

Merhaba, ben Ceyda! Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde son senemdeyim. Meslek hayatına hazırlanırken öğrendiğim bilgileri ve hobi alanlarımda ürettiğim içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Keyifli okumalar...

Bu yazıya bir tepki ver!

İlgili Yazılar

3 sayfadan 1.

1 Yorum

  1. Abdurrahman says:

    Tüpraş artar uzun vadede alabilirsiniz. Faydalı yazınız için teşekkürler

Yanıtla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir