SanatSinema

EMMY ödüllü Haluk Bilginer Angelina Jolie ile başrolde!

Haluk Bilginer, Türk oyuncu ve tiyatro sanatçısıdır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olduktan sonra, Türkiye’de ve uluslararası sahnede geniş bir oyunculuk kariyeri inşa etmiştir. Kendisi 5 Haziran 1954 doğumlu olup, Türkiye’nin İzmir şehrinde doğmuştur.

Haluk Bilginer, Türk tiyatrosunun önemli isimlerinden biri olarak kabul edilir ve birçok önemli tiyatro oyununda sahne almıştır. Aynı zamanda televizyon dizileri ve sinema filmlerinde de başarılı performanslar sergilemiştir. Uluslararası alanda da tanınmış bir oyuncudur ve birçok yabancı yapımın kadrosunda yer almıştır.

Ayrıca, Haluk Bilginer, 2019 yılında Emmy Ödülü kazanan nadir Türk oyunculardan biri olmuştur. Bu ödülü, rol aldığı “Chernobyl” adlı HBO dizisindeki performansıyla kazanmıştır.

Haluk Bilginer, hem tiyatro sahnesindeki uzun soluklu kariyeri hem de uluslararası film ve dizi projelerindeki başarılarıyla tanınan saygın bir Türk oyuncusudur.

Maria!

Usta oyuncu Haluk Bilginer, Yunan asıllı Amerikalı soprano Maria Callas’ın hayatının anlatıldığı “Maria” adlı filmde Angelina Jolie ile başrolü paylaşacak. Pablo Larrain’in yönettiği bu yeni filmde, Bilginer ünlü Yunan armatör Aristotle Onassis’i, Angelina Jolie ise ünlü soprano Maria Callas’ı canlandıracak. Çekimler bu ay içinde Budapeşte’de başlayacak. Senaryo, Peaky Blinders dizisiyle tanınan Steven Knight tarafından kaleme alındı. Film, Maria Callas’ın 1970’lerin Paris’indeki yalnızlıkla dolu son günlerini konu alacak.

Maria!
Maria!

Maria Callas, New York’ta yaşayan bir Yunan göçmeniydi ve dönemin en ünlü sopranolarından biriydi. Aristotle Onassis’in uzun süreli ilişki yaşadığı bir kadındı. Onassis, Jackie Kennedy ile evlendikten sonra Callas’ı terk edince, Callas önce İtalya’ya, ardından Fransa’ya taşındı. Callas, yaşadığı ihaneti tam olarak atlatamadı ve 1977’de 52 yaşında kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Onassis’in ilişkileri boyunca Callas’a yönelik taciz ve şiddet iddiaları da gündeme gelmişti.

Merhaba! Ben Kübra, 7 yıldır telekomünikasyon sektöründe çalışıyorum. Aynı zamanda yeni başladığım blog yazarlığıyla hayatın renklerini paylaşmak ve okuyucularıma ilham vermek istiyorum. Hem işimde hem de yazılarımda güzel işler başarmaya kararlıyım.Bu…

Bu yazıya bir tepki ver!

İlgili Yazılar

6 sayfadan 1.

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir